Trendyol, KOBİ ve Esnafların Büyümesine Destek Sağlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli e-ticaret platformlarından Trendyol, e-ihracat aracılığıyla yerli üreticilerin ürünlerinin globaldeki müşterilerle buluşmasını sağlıyor. Trendyol, yerli üreticilerin ürünlerini e-ihracat ile yurt dışındaki müşterilere ulaştırıyor. Almanya’daki müşterilerine özel trendyol.com/de ve trendyol.com/en aracılığı ile Türk üreticileri Avrupa’nın 27 ülkesiyle buluşuyor.

Yerli üreticiler Trendyol aracılığıyla 50’den pozitif global e-ticaret platformunda öbür coğrafyalardaki müşterilere ulaşıyor.

2021’de Avrupa’dan Orta Doğu ve Afrika’ya, çok geniş bir coğrafyada 100’e yakın ülkeye ihracat yapan Trendyol ile yerli ürünlerin globalde 4 milyon müşterisi bulunuyor. 2023 yılında ihracat hedefini 1 milyar dolar olarak belirleyen ve e-ihracat için önümüzdeki üç sene içinde 500 milyon USD yatırım yapacak olan Trendyol, 5 sene içinde toplam satışları içerisinde e-ihracatın payını yüzde 33’e çıkarmayı hedefliyor.

Birleşmiş Markalar Derneği ile E-İhracatta Güç Birliği

Trendyol, Türkiye’nin en büyük işvereni ve ihracat gücü olan perakende sektörünü teşvik etmek amacıyla Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ile bir işbirliğine imza attı. Bu iş birliği dahilinde Trendyol, BMD üyesi olan Türk markalarını global pazarlara taşıyarak milyonlarca müşteri ile buluşturacak. Bu nedenle ülkeye döviz girişini artırarak ülke ekonomisine sağladığı faydaları daha da büyütecek. Hem, global e-ticaret sitelerinde Trendyol’un ihracat payını artırırken Türkiye’nin önde gelen markalarının da yer almasını sağlayacak.

Dijitalleşen KOBİ’ler ve Esnaflar Trendyol ile Büyüyor

E-ihracat planlarına hız veren Trendyol, ülkemizde de yerli üretici, esnaf ve KOBİ’leri dijitalleştirerek onların daha çok müşteriye ulaşmalarına ve işlerini büyütmelerine destek olmayı sürdürüyor. Platforma katıldıkları ilk günden itibaren teknoloji, pazarlama, finansman, operasyon ve eğitim gücüyle satıcılarının yanında olan Trendyol, pazaryeri modeli ile onları milyonlarca müşteriyle buluşturuyor. Trendyol, global dijital ekonomi için yerli üreticilerin dijitalleşmesine katkı sağlayarak onları e-ihracata hazırlıyor.