Oniki'ye Katılım Rehberi - Oniki

Oniki’ye Katılım Rehberi

Oniki'ye Katılım Rehberi

İçindekiler

Türkiye’nin en yenilikçi etkinlik konsepti “Oniki”nin ilk etkinliği olan E-ticaret ve E-ihracat Konferansı’na hoş geldiniz. Etkinliğimizde ister fiziksel katılımcı ister online katılımcı olun; amacımız size şimdiye kadar katıldığınız en verimli ve en keyifli etkinlik deneyimini yaşatabilmek. Yapay zeka destekli B2B eşleşme yapan hibrit event teknolojimiz sayesinde sizi, size ve işinize maksimum faydayı sağlayacak en doğru kişiler ile buluşturmayı planlıyoruz.

Sponsor firmalarımızın maksimum 12 dakika ile sınırlandırılmış fayda odaklı sunumları ile adeta ilham veren konuşmalar yapılan etkinlikler ile B2B görüşmelerin yapıldığı etkinlikleri birleştiriyor, içerisine biraz da oyunlaştırma ve eğlence katarak size sıra dışı bir etkinlik deneyiminin kapılarını aralıyoruz. Kendine özgü dinamikleri ve uygulamaları olan “Oniki” etkinliğinde size rehberlik yapmak ve maksimum faydayı alabilmenizi sağlamak amacı ile bu dokümanı hazırladık.

12 maddede özetlemeye çalışacağımız bu kılavuzu mutlaka etkinlik öncesinde okumanızı öneriyoruz.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

 1.  Etkinlik Öncesi ve Kayıt
 2. Genel Giriş ve Etkinlik Mekanı
 3. Zamanlama ve İlk Oturum
 4. Sunumlar ve Sorular
 5. Tanışma Seansları ve Puanlama
 6. Deneyim Odaklı Kahve Arası
 7. Birebir Tanışma
 8. Stant Ziyareti
 9. İkinci Oturum
 10. Yarışma Sonucu ve Hediyeler
 11. Sürpriz Eğlence ve Kapanış
 12. Etkinlik Sonrası

1- Etkinlik Öncesi ve Kayıt

E-ticaret ve e-ihracat alanında çözüm üreten firmalarla bu alanda işlerini büyütmek isteyen üretici, KOBİ ve girişimleri bir araya getirdiğimiz etkinliğimizde, ister sponsor firmalarımızın çalışanı olun, ister çözüm üreten ya da çözüm arayan bir firma olun, mutlaka etkinliğimize katılmadan önce Oniki platformundaki (app.oniki.net) profilinizi oluşturmuş, detaylı katılımcı analiz formunu doldurmuş ve etkinlik katılım biletinizi almış olmalısınız.

Geliştirdiğimiz Oniki uygulaması sayesinde sizi en doğru kişi ve firmalar ile tanıştırırken en başta doldurduğunuz detaylı katılımcı analiz formu algoritmalarımıza ışık tutacaktır. Oniki platformundaki hesabınızda etkinlik boyunca tanıştığınız tüm bağlantıları etkinlik sonrasında da görebilecek ve kendileri ile daha sonra tekrar iletişime geçebileceksiniz. Bu nedenle profil bilgilerinizi, resminiz de dahil olmak üzere tam ve eksiksiz doldurmanızı öneririz.

Etkinlik boyunca Oniki uygulaması ya da web sayfası üzerinden birçok etkileşime geçmeniz gerekeceği için, etkinliğe şarjınızın dolu olarak ve powerbank ile gelmenizi öneririz. Telefonunuzun şarjı biterse B2B eşleşmelere ve birçok aktiviteye katılmanız mümkün olmayacaktır.

2- Genel Giriş ve Etkinlik Mekanı

13:30’da Zorlu PSM Sky Lounge salonunda gerçekleşecek etkinliğimize takviminiz uygun ise, 12:30 gibi gelebilirsiniz. Böylece hem girişteki kayıt ve yaka kartı işlemlerinizi rahatça halledebilir hem de fuaye alanındaki markalar ve kişiler ile sohbet edebilirsiniz.

Öğle yemeğinin olmadığı etkinliğimizde, ilk arada çay kahve ikramı ve sağlıklı atıştırmalıklar sunacağımızı hatırlatmak isteriz.

3- Zamanlama ve İlk Oturum

Sizlere en verimli etkinlik deneyimini yaşatabilmemiz için zamanlamaya azami önem göstermenizi rica ediyoruz. İlk oturumumuz 13:30’da başlayacağı için 13:15 gibi fuaye alanının bir üst katındaki Sky Lounge salonuna yürüyen merdivenleri kullanarak çıkabilirsiniz.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Daha önce katıldığınız etkinliklerden farklı olarak, salona girdiğinizde tüm masaların birer numarası olduğunu göreceksiniz. Etkinlik öncesinde dilediğiniz numaralı masaya oturabilirsiniz. Etkinliğin ilerleyen aşamalarında ise, Oniki uygulamasının sizi yönlendiği masalara oturuyor olacaksınız.

4- Sunumlar ve Sorular

13:30’da kısa açılış konuşmaları ile başlayacak olan etkinliğimizin ilk bölümündeki sponsorlarımızın yapacağı tüm sunumlar 12 dakika ile sınırlandırılmış ve etkinliğimize özel tüm katılımcılarımıza değer katmak üzere hazırlanmıştır. Bazı sunumlarımızın sonunda sponsorlarımızın hazırladığı soruları uygulamamız üzerinden size iletiyor ve cevaplamanızı istiyor olacağız. Vermiş olduğunuz bu cevaplar ile hazırladığımız oyunlaştırmanın içinde puanlar toplamış olacaksınız. Böylece etkinliğin sonundaki törende ödül kazanma şansınız olacaktır.

Açılış konuşmalarının ardından ilk 12 dakikalık sunum Ziya Kızıltan tarafından oryantasyon şeklinde gerçekleştirilecek olup, Ziya Bey bu oryantasyon sunumunda örnek görsellerle birlikte, etkinlikten maksimum verim almanız için neler yapmanız gerektiğini aktarıyor olacak.

5- Tanışma Seansları ve Puanlama

Etkinliğin ilk bölümünde dinleyeceğiniz her bir 12 dakikalık sponsor sunumunun ardından 2 tane B2B eşleşme/tanışma seansı gerçekleştireceğiz. Peki bu süreç nasıl işleyecek? Sponsor sunumunu dinledik, eğer varsa gelen sorulara cevaplar verdik. Sonrasında ilk tanışma seansına başlıyoruz. İlk tanışma seansı öncesinde size oniki uygulaması üzerinden, yapay zeka destekli algoritmalarımızın sizi öncelikli olarak tanıştırmak istediği kişileri göreceksiniz. Bu kişiler içerisinden tanıdığınız ya da tanışmak istemediğiniz kişileri seçmenizi rica edeceğiz. Bu uygulama sayesinde artık sizi kimlerle tanıştırmamız gerektiğini öğrenmiş olacağız.

Daha sonra her tanışma seansı öncesinde yapacağınız gibi, uygulamamız üzerindeki canlı bölümünden Check-in yapmanızı isteyeceğiz. Böylece sizlerin az sonra başlayacak olan tanışma seansına hazır olup olmadığınızı anlayacağız. Check-in yapmadığınız takdirde, salonda ya da online platformda bir sonraki tanışma seansındaki eşleşmelere katılamıyor olacaksınız. Ancak diğer tanışma seansları öncesinde Check-in yaparak eşleşmelere katılma imkanınız her zaman mevcuttur. Etkinliğin en heyecanlı bölümüne geldik. Tanışma seansları.

Check-in yaptıktan sonra, herkes ile eş zamanlı olacak şekilde telefon ekranınızda gideceğiniz masanın numarası belirecek. Örneğin; 22 numaralı masa. Sizden bir dakika içerisinde belirtilen masaya geçerek tanışacağınız kişinin karşınıza gelmesini beklemenizi isteyeceğiz. Salondaki herkes ilgili masaya geçtiğinde ilk 6 dakikalık tanışma seansımız başlamış olacak.

Bu 6 dakikanın 3 dakikasını siz, 3 dakikasını karşı taraf kullanmalıdır. Bu süre zarfında işinizden ve neler yaptığınızdan bahsetmenizi öneriyoruz. Bu 6 dakikalık görüşmedeki amacınız karşı tarafı ve yaptığı işini tanıyarak gelecekte yapılabilecek olası iş birlikteliklerini tespit etmek olmalıdır. Uygulama üzerinden tanıştığınız kişilerin bilgilerine etkinlik sonrasında da ulaşabileceğiniz için daha sonra detaylı bir iş toplantısı da organize edebilirsiniz.

6 dakikalık tanışma seansı bitiminde yine telefondaki uygulamamıza 3 soru gelecektir. Bu soruların ilki eşleşmeyi, diğer ikisi ise karşı tarafı puanlamanızı isteyecektir. Bu cevaplar karşı taraf ile paylaşılmamaktadır. Eşleşmeye verdiğiniz puanlar ile algoritmalarımızın daha da doğru kararlar vermesine yardımcı olacak, karşı tarafa verdiğiniz puanlar ile de etkinlik sonunda ödüllerini kazanmaları konusunda karşı tarafa destek olmuş olacaksınız.

6- Deneyim Odaklı Kahve Arası

Etkinliğin ilk bölümü sona erdiğinde, 4 Sponsor sunumunu ve 6 özel tanışma seansını tamamlayarak 1 saatlik deneyim odaklı bir kahve arasına çıkıyoruz. Çay, kahve ve sağlıklı atıştırmalıkların tadına bakabileceğiniz bu süre zarfında, fuaye alanındaki standları ziyaret ederek ve yeni insanlarla tanışarak iş birliktelikleri kurabilecek ve bu tanışmaları uygulamamız üzerinden gerçekleştirerek puanlar kazanabileceksiniz. Detaylar 7. ve 8. maddelerde anlatılmaktadır.

7- Bire Bir Tanışma

Yaka kartınızın arkasında bulunan renk kartelasına bakarak, çevrenizdeki kişilerin hangi iş sektörünün temsilcisi olduğunu anlayabilir, buna göre hedeflediğiniz renkteki yaka kartını takan kişiler ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Herkese “Merhaba!” demekten çekinmeyin. Unutmayınız ki herkes networking yapmak için orada!

Kahve arasında gerçekleştireceğiniz görüşmelerinizi uygulamamızda yeralan CANLI menüsü içerisinden gerçekleştirmeniz önemlidir. Burada yer alan sağ üst kısımdaki EKLE butonundan BAĞLANTI EKLE seçeneğini seçerek yaptığınız takdirde, aynı salondaki seanslarda olduğu gibi sizin tarafınızdan manuel olarak bir tanışma seansı başlatılmış olacak ve görüşmeniz sonunda puanlamanız üzere, puanlama soruları gelecektir. Bu sayede tanıştığınız tüm kişileri hem Oniki uygulamasındaki katıldığınız etkinliklerde bağlantılarınız olarak daha sonrada erişebileceksiniz.

Bu tanışmalarla  puanlar elde ederek etkinlik sonundaki ödülleri kazanma şansınızı arttıracağınızıda belirtmek isteriz.

8- Stant Ziyareti

Sponsor firmalarımızın stantlarını ziyaret ederek de ekstra puanlar kazanmanız mümkün. Stant ziyaretlerinizde Oniki hesabınızdaki CANLI menüsünün içerisinde yer alan EKLE butonundan STANT EKLE kısmını seçerek firmanın standında yer alan özel karekodu okutabilir, sonrasında da firma çalışanlarından biri ile yine uygulamayı kullanarak CANLI kısmından tanışma seansı başlatarak ekstra puanlar kazanabilirsiniz.

9- İkinci Oturum

Etkinliğimizin ikinci bölümü de tıpkı ilk bölümde olduğu gibi sponsor sunumları ve tanışma seansları ile devam edecektir. İlk bölümden farklı olarak bu bölümde dinleyeceğimiz sponsor sunumlarının süresi 8 dakikadır. Ard arda gerçekleşecek iki sponsor firma sunumu sonrası iki adet tanışma seansı planlanmıştır.

İlk oturumda yaptığımız gibi, bu oturumdaki ilk tanışma seansının başında da tanıdığımız veya kahve arasında tanıştığımız kişileri ileteceğimiz liste üzerinden seçmenizi isteyeceğiz. Toplamda 6 sunum ve 6 tanışma seansı ile de ikinci bölüm tamamlanmış olacaktır.

10- Yarışma Sonucu ve Hediyeler

Etkinliğimizin sonuna kadar kalan katılımcılarımız özel hediyeleri kazanma şansı yakalıyor olacak. Erken ayrılanlar maalesef bu şanslarını kaybetmiş olacaklar. Etkinlik boyunca Oniki uygulaması ile toplanan puanlarla oluşan sıralamaya göre en çok puanı alan ve salonda bulunan 12 kişiye, sponsor firmalarımızın özel olarak hediye ettikleri binlerce lira değerinde 12 özel hediyeyi takdim ediyor olacağız.

11- Sürpriz Eğlence ve Kapanış

Hediye töreninin hemen sonrasında da, sizlere keyifli bir kapanış eğlencesi yaşatmaları için mikrofonu özel bir kişi/gruba teslim edeceğiz. Dileyen katılımcılarımız salonda kalarak bu eğlencenin tadını çıkarabilir, dileyenler de fuaye alanında yeni tanışma ve stant ziyaretleri gerçekleştirebilir.

12- Etkinlik Sonrası

Daha önce hiç gerçekleştirilmemiş bu yenilikçi konsepti siz değerli katılımcılarımızın desteği ve sonrasındaki geri bildirimleri ile daha da verimli ve keyifli hale getirerek, farklı konu ve başlıklarda, farklı şehir ve ülkelerde yapabilmeyi amaçlıyoruz. Etkinliğimiz ile ilgili öneri ve iş birlikteliği tekliflerini bize [email protected] mail adresi üzerinden iletebilirsiniz. Etkinlik sonrası yaşadığınız deneyimi ve memnuniyetinizi ise sosyal medyadan bizi etiketleyerek ve #oniki22 yi kullanarak paylaşabilirsiniz.

Oniki’nin bir parçası olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Yeni ve verimli etkinliklerimizde tekrar görüşmek üzere.

Sevgilerimizle,

Oniki Ekibi

Ziya Kızıltan Oniki’ye Katılım Rehberini Anlatıyor

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Heyecan verici etkinlikleri kaçırmayın!

Sınırlı katılıma sahip etkinlik duyurularından ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için hemen bültenimize abone olun.

mobile-header-alani

Sponsorluk Teklifi

Teklif detayları e-posta adresinize gönderilecektir.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.