IKEA’dan E-Ticarete 3 Milyar Avroluk Yatırım! - Oniki

IKEA’dan E-Ticarete 3 Milyar Avroluk Yatırım!

IKEA’dan E-Ticarete 3 Milyar Avroluk Yatırım!

İçindekiler

IKEA’nın dünyadaki mağazalarının büyük bölümüne sahip olan Ingka Group, mevcut ve yeni yapılacak mağazaların e-ticarete uygun dağıtım merkezlerine dönüşmesini hedefliyor. Bu bağlamda şirket 3 milyar avroluk bir yatırım kararı aldı. Söz konusu yatırımın 3’te 1’inin Londra’ya yapılacağı belirtilirken, şehir aynı zamanda şirketin yeni mağazalarının ve lojistik yapısının test merkezi haline gelecek. Başarı sağlanması halinde sistem genişletilecek.

IKEA’nın E-Ticaret Odaklı Yatırımları

Konu hakkında Ingka Group Perakende Müdürü Tolga Öncü Reuters’a yaptığı açıklamada harcamaların üçte birinin, küresel olarak yeni mağaza formatları ve lojistik operasyonları için giderek artan bir test merkezi olan Londra’da yapılacağını belirtti.

Şirket özellikle büyük şehirlere yakın olan depolarını e-ticaret süreçlerine tamamen hazır hale getirmeyi amaçlıyor. Şirketin yatırım bölgeleri arasında yeni mağazalar açmak amacıyla Çin, Hindistan ve Romanya gibi ülkeler bulunurken, aynı zamanda Kanada, ABD, İtalya ve yine Hindistan’da stüdyolar planlanıyor.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

IKEA son zamanlarda e-ticaret odaklı yatırımlarını artırarak klasikleşen mağaza formatının dışına çıkmış, website ve sanal hizmetlerini geliştirerek online alışverişte ivme yakalamayı başarmıştı. Ingka Group geçtiğimiz 3 yıl içinde yeni mağazalar açmanın yanı sıra mevcut mağazalarının da yenilenmesi amacıyla 2,1 milyar avroluk harcama yapmıştı.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Heyecan verici etkinlikleri kaçırmayın!

Sınırlı katılıma sahip etkinlik duyurularından ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için hemen bültenimize abone olun.

mobile-header-alani

Sponsorluk Teklifi

Teklif detayları e-posta adresinize gönderilecektir.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.