E-Ticarete Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Pazarlama Kampanya Önerileri - Oniki

E-Ticarete Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Pazarlama Kampanya Önerileri

İçindekiler

E-ticaret için belki de en önemli kırılma anlarından biri pazarlama süreçleri içinde oluşuyor. İçerik olarak oldukça kaliteli bir web siteye sahip olsanız da pazarlama kampanyası yapmak zorundasınız. Bu süreci yönetmediğiniz sürece rekabetçi koşullar altında satış yapmanız oldukça zorlaşacaktır. Peki ücretsiz bir şekilde başvurabileceğiniz başlıca pazarlama metotları neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanın

Facebook ve Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu ücretli reklam ya da pazarlama hizmetleri sunsa da, başlangıç aşamasında pazarlama faaliyetlerinizi bu mecralar üzerinden ücretsiz bir şekilde yürütebilirsiniz.

Neler Yapabilirsiniz?

  • Sosyal medya platformları üzerinde bir işletme sayfası oluşturun. Profil sayfanızda yer alan bölümlere işletmenizle ilgili bilgileri ve bağlantıları eksiksiz bir şekilde ekleyin.
  • Sayfanızı yorumlara da açık tutarak müşteri güvenini kazanma noktasında önemli bir adım atabilirsiniz.
  • Daha sonraki süreçte sosyal medya platformları üzerinden promosyon, indirim ve ilgi çekici ürün paylaşımlarını kaliteli bir içerik oluşturarak sunabilirsiniz.
  • Burada fotoğraf çekimlerine özellikle odaklanmanızda fayda var.

E-ticaret sitenizi ilerleyen süreçlerde sosyal medyanıza entegre ederek doğrudan sosyal medya üzerinden satış sürecine de geçebilirsiniz.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

E-Mail Marketing (E-Posta Pazarlaması)

İşinize özel bir e-posta adresi oluşturmak marka görünümü açısından önemlidir.

Web sitenizde abonelik bülteni gibi araçlar vasıtasıyla müşterilerinizin üye olmasını sağlayarak bir e-mail kayıt sistemi oluşturabilirsiniz.

Teşvik amacıyla kampanyalar ve indirimlerin yanı sıra, ücretsiz e-kitap gibi seçeneklerden de faydalanabilirsiniz. Ardından yapacağınız süreli promosyonlar, indirimler ve kampanyaları söz konusu liste üzerinden pazarlayarak doğrudan satış yakalamaya çalışabilirsiniz. Bu konuda e-posta pazarlama araçlarının başlangıçta işinizi görecek ücretsiz versiyonlarından yararlanabilirsiniz.

SEO Çalışmaları

Google arama sonuçlarında sitenizin üst sıralarda yer alması satışlarınızı artırmak açısından oldukça önemlidir.

Web site içeriğinizin ve ürün bilgilerinizin optimizasyonuna yönelik çalışmalar SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılır.

Bu çalışma sayesinde ürünleriniz daha kolay bulunur bir hal alacaktır. Bunun için ana sayfadan ürün detaylarınıza kadar tüm içeriğin meta başlıklar kullanılarak ve arama kriterlerine uygun kelimelerle donatılarak oluşturulması gerekmektedir. Bu konuda başlangıç için ücretsiz SEO desteği veren uygulamalar ve eklentilerden yararlanabilirsiniz.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Heyecan verici etkinlikleri kaçırmayın!

Sınırlı katılıma sahip etkinlik duyurularından ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için hemen bültenimize abone olun.

mobile-header-alani

Sponsorluk Teklifi

Teklif detayları e-posta adresinize gönderilecektir.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.