En İyi Dizi Önerileri 2024: Tüm Zamanlar - Oniki

En İyi Dizi Önerileri

En İyi Dizi Önerileri

İçindekiler

Dizi önerileri içerisinde yerli ve yabancı yapımlar olmak üzere tüm zamanların en iyilerini derledik. Uzun soluklu olan bu diziler, pek çok dizi severin hafızasından silinmedi. Tüm zamanların en iyi yerli ve yabancı yapım dizi önerileri ile kendinizi kaptıracağınız uzun soluklu bir maceraya hazır mısınız?

Yabancı Yapım Dizi Önerileri 2024

Dizi izlemeyi sevenler için yerli ve yabancı yapım önerilerle birbirinden etkileyici ve eğlenceli dev liste sunmaktayız. Ekran başına kitlenerek farklı dünyalara gideceğiniz ve harika hikayelerle dizi içerisindeki karakterlerde kendinizden parçalar bulacağınız diziler, uzun soluklu olanlardan seçilmiştir.

En iyi olarak yerli ve yabancı yapım dizi önerileri.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

 • Breaking Bad (2008-2013)
 • Shameless (2011-2021)
 • Weeds (2005-2012)
 • Criminal Minds (2005-2020)
 • Supernatural (2005-2020)
 • The Big Bang Theory (2007-2019)
 • Bones (2005-2017)
 • Smallville (2001-2011)
 • The Office (2005-2013)
 • Mad Men (2007-2015)

Dizileri daha önce izlediyseniz En İyi Yabancı Diziler listesine, izlemediyseniz en iyi olarak öne çıkan dizi önerileri listesindeki dizilere daha yakından bakabilirsiniz.

Breaking Bad (2008-2013): IMDB Puanı 9.5

Televizyon dünyasının en gözde yapımlarından biri olan Breaking Bad, Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama Dizi Önerileri listesine seçilerek izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Hikayesiyle ve karakterlerinin derinlikli gelişimiyle dikkat çeken dizi, sıra dışı bir lise kimya öğretmeninin sıradışı bir dönüşüm hikayesini konu alıyor.

Kendisine ölümcül bir hastalık teşhisi konulduğunda, ailesinin geleceğini güvence altına alabilmek için uyuşturucu üretip satmaya başlamasıyla birlikte, izleyicileri adeta ekranlara kilitlemeyi başarıyor. Başarılı hikaye anlatımı ve karakter derinliği ile dikkat çeken bu yapımda yaratıcılığın imzasını ise Vince Gilligan atıyor.

Shameless (2011-2021): IMDB Puanı 8.5

Chicago’da geçen ve komedi ile dramı başarılı bir şekilde harmanlayan “Shameless”, alıngan, kavgacı ancak bir o kadar da bağlı bir ailenin hikayesini ekrana taşıyor. 11 sezonluk serüveni boyunca “Shameless”, samimi ve içten karakterleriyle izleyicileri derin bir şekilde etkilemeyi başarıyor.

Dizideki aile ilişkisi ve aile içerisindeki her bir karakterin gelişimi, olaylara bakış açısı ve içerisinde bulunduğu durum, dizi severlerde bağımlılık yaratmaktadır.

Weeds (2005-2012): IMDB Puanı 7.9

Weeds dizisi, başrolünde Mary-Louise Parker’ın yer aldığı, 2005-2012 yılları arasında yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, dul bir annenin eşinin ölümünün ardından maddi sıkıntılarla boğuşurken marihuana satmaya başlamasıyla başlayan olayları konu alır. Genellikle komedi ve drama türlerini harmanlayan dizi, zamanla aile ilişkileri, suç ve toplumsal konuları da ele alır. Dizi, ana karakter Nancy Botwin’in uyuşturucu ticaretinde yükselmesini ve bu dünyanın içine çekilmesini, çocuklarıyla olan ilişkilerini ve çevresindeki diğer karakterlerin hikayelerini işler.

Criminal Minds (2005-2020): IMDB Puanı 8.1

Dedektiflik konulu Criminal Minds dizisi, televizyon tarihinde 16 sezonluk uzun soluklu bir başarı öyküsüne sahip olan bir Amerikan televizyon dizisidir. Polisiye türünde yer alan dizi, CSI serilerinin etkisi altında kalarak izleyicileriyle buluşmuş ve kendine özgü bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Diğer benzer yapımlardan farklı olarak, dizi, Federal Büro Soruşturma Birimi’nin (FBI) seri katilleri yakalamak için oluşturduğu özel bir ekibi konu alır.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Supernatural (2005-2020): IMDB Puanı 8.4

15 sezon boyunca izleyicileri ekranlara kilitlemeyi başaran Supernatural dizisi, aksiyon ve fantastik türünün en uzun soluklu dizilerinden biri olarak televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dizide, avcı olarak yetişen iki erkek kardeş, babalarının yolundan giderek dünyayı doğaüstü varlıkların tehditlerinden korumak için mücadele verir. Bu mücadele, canavarlardan iblislere, hatta tanrılara kadar uzanan geniş bir yelpazede gerçekleşir. Sam ve Dean’in karanlık ve gizemli dünyasına dalmak, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

The Big Bang Theory (2007-2019): IMDB Puanı 8.2

Friends tarzı dizilere ilgisi olanlar The Big Band Theory adındaki diziyi mutlaka izlemeli. Dizi birçok kişinin gençlik döneminde kurduğu o arkadaşlık hayallerini ve ev arkadaşlığı ideallerini ekrana taşıyan özel yapımlardan biri. 12 sezon boyunca izleyicileri ekranlara kilitleyen The Big Bang Theory dizisi, bilim insanlarının hayatlarına odaklanarak kendi benzersizliğini ortaya koyar. Dizi, sosyal açıdan beceriksiz ancak dahi olan iki fizikçinin hayatlarına, komşularıyla yaşadıkları olağanüstü ve komik deneyimlere odaklanır

Bones (2005-2017): IMDB Puanı 7.8

12 sezon boyunca izleyicilere unutulmaz anlar yaşatan Bones dizisi, suç, dram ve gizem türlerini ustalıkla harmanlayarak gerilim dolu bir maceraya dönüşüyor. Adli antropolog Dr. Temperance Bones Brennan ve ukala F.B.I. Özel Ajanı Seeley Booth’un, kan donduran cinayetlerin ardındaki sırları çözmek için bir araya geldiği dizi, izleyicileri adeta ekrana kilitlemeyi başarıyor. Çoğu zaman, ellerinde sadece kemikler gibi sınırlı kanıtlar bulunan ekip, bu sır dolu parçaları birleştirerek karmaşık olayları aydınlatmaya çalışır.

Smallville (2001-2011): IMDB Puanı 7.5

Dizi önerileri listesini hazırlarken Marvel türü bir diziye yer vermesek olmazdı değil mi? Superman kahramanı, neredeyse herkesin en çok ilgi duyduğu ve sevdiği süper kahramanlardan bir tanesi. Smallville dizisi de, gençlik dönemindeki Superman’in hikayesini anlatan, 10 sezonluk soluksuz bir fantastik televizyon dizisi.

Genç Clark Kent’in, henüz güçlerini keşfetmeye başladığı dönemlerde, Smallville, Kansas’ta tipik gençlik sorunlarıyla baş etmeye çalışırken aynı zamanda kendi kimliğini bulma mücadelesi verdiği bu eşsiz serüveni konu alıyor. Dizi, güçlerini iyilik için kullanmayı öğrenen genç Clark’ın, içsel mücadeleleri ve dünyadaki yerini bulma çabalarıyla dolu bir hikaye sunuyor.

The Office (2005-2013): IMDB Puanı 9.0

Ofis çalışanları ve emek işçileri burada mı? The Office dizisi, 2006 yılında Emmy Ödülleri’nde En İyi Komedi Dizisi seçilerek büyük bir başarı elde etmiş ve İngiliz versiyonundan uyarlanarak ABD’de izleyicilerle buluşmuştur. Dizi, sıradan bir Pennsylvania kağıt satış şirketi olan Dunder Mifflin’in çalışanlarının günlük yaşantılarına odaklanır. Bu konsept, sıradan bir iş ortamının sıkıcılığı gibi gelebilir; ancak dizi tam tersine, olağanüstü komik ve eğlenceli bir hikaye sunarak izleyicileri kendine çekmeyi başarıyor.

Mad Men (2007-2015): IMDB Puanı

Girişimcilik filmleri tutkunuysanız Mad Men dizisi tam da size göre. Dizi; 2008, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında dört kez üst üste Emmy Ödülleri’nde en iyi drama ve girişimcilik  filmi seçilerek büyük bir başarı elde etmiş bir Amerikan dönem dramasıdır.

Dizi, 1960’ların New York’unda geçen ve reklam endüstrisinin altın çağına ışık tutan, prestijli bir reklam ajansını konu alır. Hikaye, firmanın en gizemli ve yetenekli reklam yöneticilerinden biri olan Donald Draper etrafında şekillenir. “Mad Men”, o dönemin sosyal dinamiklerini, toplumsal değişimlerini ve iş dünyasındaki rekabeti derinlemesine ele alarak, izleyicilere etkileyici bir dönem portresi sunar.

Dizi Önerileri: Tüm Zamanlar ve Soluksuz İzlenenler

Tüm zamanlar ve soluksuz izlenenler dizi önerileri, uluslararası açıdan itibarlı ve toplumun büyük bir kesimine ulaşmayı başarmış internet televizyon yapımlarını ele almaktadır. Listedeki pek çok diziyi sosyal medyada görmüş olabilir veya daha önce izlemiş olabilirsiniz. Birer klasik haline gelen bu diziler, yeniden başlamaya ve anıları tazelemeye değmez mi?

Tüm zamanlarda bağımlılık yaratarak soluksuz izlenen 10 dizi önerileri.

 • The Sopranos Dizisi
 • Person of Interest Dizisi
 • Dexter Dizisi
 • Criminal Minds Dizisi
 • Sherlock Holmes Dizisi
 • The Sinner Dizisi
 • Game of Thrones Dizisi
 • Breaking Bad Dizisi
 • Prison Break Dizisi
 • Spartacus Dizisi

Oniki editörleri yerli yapımlardan dizi önerileri içerisinde tüm zamanların en çok izlenileni olarak listeye Şahsiyet dizisini önermektedir. Haluk Bilginer’in başrolünde, katil bir alzheimer teşhisi konan bir adamın hikâyesini izlemeden geçmeyin deriz.

Oniki Sponsorluk

SPONSORLU

Heyecan verici etkinlikleri kaçırmayın!

Sınırlı katılıma sahip etkinlik duyurularından ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için hemen bültenimize abone olun.

mobile-header-alani

Sponsorluk Teklifi

Teklif detayları e-posta adresinize gönderilecektir.

Error: Contact form not found.

Error: Contact form not found.